Blog

Dlaczego warto ubezpieczyć mieszkanie? Sprawdź atrakcyjną ofertę UniqaChoć ubezpieczenie mieszkania nie jest obowiązkowe (poza jednym przypadkiem, o którym napiszemy poniżej), a za jego brak nie grozi żadna kara, warto je wykupić. Zyskujemy dzięki temu poczucie bezpieczeństwa  i możemy oszczędzić pieniądze, które trzeba będzie przeznaczyć na naprawę usterki, a niejednokrotnie kosztowny remont.

Dlaczego warto ubezpieczyć mieszkanie?

Najbardziej oczywistym powodem są wypadki losowe:

  • pożar, wybuch
  • zalanie mieszkania
  • włamanie i kradzież
  • uderzenie pioruna
  • zniszczenia, których dokonały nasze zwierzęta lub nawet domownicy

Poza oczywistymi stratami materialnymi, brak ubezpieczenia może być również źródłem innych kłopotów:

  • stres związany z poszukiwaniem środków finansowych na naprawę uszkodzeń, jeśli nie dysponujesz akurat odpowiednimi zasobami finansowymi
  • naruszenie relacji sąsiedzkich i relacji z Zarządem Wspólnoty Mieszkaniowej, gdy uszkodzenie powstałe w Twoim mieszkaniu spowoduje uszkodzenia także w innych lokalach (np. wskutek zalania) – jeśli musisz z własnej kieszeni zapłacić także za inne szkody niż powstałe w Twoim lokalu, zwykle rodzi to nieporozumienia i konflikty sąsiedzkie

Ubezpieczenie lub jego brak to Twoja decyzja, poza jedną sytuacją. Musisz wykupić je wtedy, kiedy – jako właściciel mieszkania – zaciągasz kredyt hipoteczny: wówczas bank wymusza ubezpieczenie mieszkania (murów i stałych elementów lokalu) od ognia i innych zdarzeń losowych. Można je oczywiście rozszerzyć o ochronę mienia ruchomego (w sytuacji, gdy chcesz ubezpieczyć np. drogi sprzęt RTV) oraz odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym.

Jak to działa?

TuMieszkamy oferuje specjalną ofertę ubezpieczenia nieruchomości z szerokim zakresem ochrony w atrakcyjnej cenie.


Wejdź na stronę: Uniqa - ubezpieczenie mieszkania (uniqa24.pl) i wypełnij wniosek o ubezpieczenie mieszkania. Zawrzesz wówczas umowę z firmą Uniqa, która współpracuje z TuMieszkamy i oferuje atrakcyjne warunki dla naszych Klientów. Po podpisaniu umowy, ty opłacasz składki ubezpieczeniowe, które zostają doliczone do Twojego czynszu, a my przekierowujemy je do firmy Uniqa – zyskujesz czas i nie musisz pamiętać o dodatkowej płatności za ubezpieczenie – my robimy to za Ciebie.

Czy masz jeszcze wątpliwości, że warto ubezpieczyć swoje mieszkanie? Do dzieła!