Blog

Technologie TuMieszkamy, które pomagają w zarządzaniu nieruchomościami

 

TuMieszkamy nie zwalnia tempa – wykorzystujemy coraz więcej cyfrowych narzędzi do zapewnienia naszym klientom usług najwyższej jakości. Dlatego stworzyliśmy Audyt PRO i Audyt PRO Plus, które pozwalają naszym pracownikom ewidencjonować za pomocą fotografii i opisu wszelkie usterki, które znajdują się w budynku i na terenie należącym do wspólnoty mieszkaniowej.

Wszystkie z usterki odnotowywane są w naszym wewnętrznym systemie, dzięki czemu mamy dostęp do jakościowej historii stanu technicznego budynku. Zbieranie usterek w budynkach pozwala na szybką reakcję i proaktywne zapobieganie możliwym awariom. Oznacza to także możliwość przygotowania comiesięcznych raportów dla naszych klientów, wraz z przedstawieniem wszystkich defektów, które udało nam się odkryć w ich budynkach. Zatem, we współpracy z zarządami wspólnot mieszkaniowych obniżamy szkodowość powstałych usterek i zwiększamy bezpieczeństwo mieszkańców.

Audyt PRO i Audyt PRO Plus to również kontrola podwykonawców realizujących pracę dla wspólnot mieszkaniowych. Przede wszystkim, skupiamy się na konserwatorach budynkowych, firmach sprzątających oraz firmach odpowiedzialnych za tereny zielone. Jeśli dostrzegamy, że któryś z podwykonawców nie realizuje swoich obowiązków w odpowiedni sposób – mamy możliwość reakcji. Ułatwia to efektywne wykorzystanie finansów wspólnot mieszkaniowych.

Kolejnym z etapów rozwoju naszej aplikacji jest zaproszenie do współpracy lokalnych firm, działających na rzecz wspólnot mieszkaniowych: firmy składające oferty na realizację prac, będą mogły ze sobą konkurować cenowo oraz jakościowo. To także wartość dodana dla wspólnot mieszkaniowych.

Audyt PRO i Audyt PRO Plus

Audyt PRO oraz Audyt PRO Plus to usługi, które zapewniają raz w miesiącu dokładny obchód techniczny nieruchomości oraz raportowanie zarządom wspólnot mieszkaniowych stanu technicznego budynku.

Wychodząc naprzeciw dynamicznie rozwijającemu się światu nowinek technologicznych i cyfrowych rozwiązań wdrożyliśmy do usługi Audyt PRO Plus:

  • badanie termowizyjne
  • przegląd budynku za pomocą drona

Dzięki badaniu termowizyjnemu wykonanemu w sprzyjających warunkach pogodowych, możemy obserwować, w których miejscach w budynku występują największe straty ciepła oraz sprawdzać jakość zrealizowanych prac termomodernizacyjnych. Natomiast dron pozwala nam sięgnąć tam, gdzie nie sięga ludzki wzrok - do najwyższych elementów budynku. Sprawdzamy więc stan techniczny elementów budowlanych znajdujących się na najwyższych kondygnacjach, bez konieczności rozstawiania kosztownego rusztowania lub korzystania z balkonów mieszkańców.

Najwyższa jakość usług dzięki innowacyjnym szkoleniom

Zapewniamy naszym pracownikom najwyższe standardy: prowadzimy wewnętrzne szkolenia także za pomocą innowacyjnych metod, np. przy użyciu okularów VR. Nasi specjaliści zakładają je, by w wygenerowanym komputerowym świecie 360 stopni odnaleźć wszystkie nieprawidłowości i usterki. Pozwala to na przygotowanie ich do realizacji obchodów technicznych nieruchomości na najwyższym poziomie.

Daniel Franczak, Kierownik Działu Projektów TuMieszkamy